top of page

Previous Results

2023
North American
Irish Dance Championships
Nashville, TN
Congratulations to all of our dancers who competed!

Solo Championships

13th - Aidan Bieber, Boys U17

15th - Fiona Shanley, Ladies U18B, WQ

17th - Annie Slawson, Ladies U20, WQ

18th - Maddy Iassogna, Ladies 22&OA, WQ

21st - Ella Clingenpeel, Ladies U19A

24th - Bri Doherty, Girls U15A, WQ

34th - Violet O'Donnell, Girls U16B

35th - Emma Gillanders, Ladies U19B

43rd - Kaitlin Thomas, Girls U16B

58th - Eliani Carr-Betts, Girls U15B

64th - Kara Cassidy, Girls U17A

Ceili Team Competitions

2nd Place - Ladies U19 4-Hand
Claire Gillanders, Emma Gillanders,
Violet O’Donnell, Fiona Shanley

Traditional Set Competitions

17th - Molly McQueen, Girls U14B

Nationals Competitors

Katalin Bazzani, Girls U16A

Tamina Beisekeyava, Girls U12A

Claire Gillanders, Ladies U19B

Wallis McGuire, Ladies U18A

Keira McQueen, Girls U16B

Bella Perritt, Ladies U20

Max Perritt, Boys U16

Talula Perritt, Traditional Set U12A

Lily Rivera, Traditional Set U10B

World Championships 2023
Dublin, IRE

Solo Competitions

10th Alyssa Kerrick - Ladies U20 WMH

21st Annie Slawson - Ladies U20 

27th Fiona Shanley - Ladies U18

38th Maddie Iassogna - Senior Ladies

Competitors

Carolina Rivera - Girls U13

Max Perritt - Boys U16 

Aidan Bieber - Boys U17 

Emma Gillanders - Ladies U19 

Ella Clingenpeel - Ladies U19 

Cami Tovin - Ladies U21

Southern Region Oireachtas 2022
Orlando, FL

1st - Ladies U19 Alyssa Kerrick, WQ

1st - Girls U17 - Fiona Shanley, WQ

2nd – Ladies U20 – Cameron Tovin, WQ

3rd – Ladies U19 – Annie Slawson, WQ

4th – Boys U16 – Aidan Bieber, WQ

4th – Boys U15 – Max Perritt, WQ

7th – Ladies U18 – Ella Clingenpeel, WQ

8th – Ladies U18 – Emma Gillanders, WQ

12th – Ladies U18 – Claire Gillanders, NQ

13th – Girls U11 – Tamina Beisekeyeva, NQ

14th – Girls U12 – Carolina Rivera, WQ

15th – Girls U14 – Sabrina Doherty, WQ

19th – Girls U16 – Kara Cassidy, NQ

21st – Girls U15 – Violet O’Donnell, NQ

31st – Girls U14 – Eliani Carr-Betts, NQ

38th – Girls U16 – Tessa Quincey

39th – Girls U12 – Emma Etue

45th – Girls U15 – Kaitlin Thomas

Ceili Team Competitions

2nd - Girls Over 15
Claire Gillanders, Emma Gillanders,
Violet O’Donnell, Fiona Shanley

 

10th – Girls Under 15
Eliani Carr-Betts, Katelyn McBrien
Violet O’Donnell, Kaitlin Thomas

Traditional Set Competitions

1st – Under 11 – Kelly Anderson

8th – Under 16 – Sara Gomez

9th – Under 16 – Emily Faith Kelly

10th – Under 12 – Jillian Barrett

10th – Under 8 – Caitlin Anderson

16th – Under 9 – Lily Rivera

17th – Under 14 – Lydia Gomez

18th – Under 11 – Ansley Elwell

21st – Under 12 – Ava Finegan

bottom of page